Հայաստանի խորհրդարանի ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀԿ անդամ Գագիկ Մինասյանն աննախադեպ է համարել արդյունաբերական արտադրության 25 տոկոս աճը ընթացիկ տարվա մայիսին: «Ես չեմ հիշում արդյունաբերության նման աճ»,-հայտարարել է նա հունիսի 21-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում: Ըստ նրա, արդյունաբերական արտադորությունը շարունակում է մնալ Հայաստանի տնտեսական աճի լոկոմոտիվը՝ ապահովելով դիվերսիֆիկացիան այդ ոլորտի առանձին ճյուղերի աճի հաշվին, միաժամանակ զերծ պահելով երկրի տնտեսությունը հնարավոր ցնցումներից:
Ըստ Գագիկ Մինասյանի, ՀՀ Ազգային վիճակագրական ծառայության հրապարակած տնտեսական ակտիվության 9,9 տոկոսը 2011թ. մայիսի համար վկայում է այն մասին, որ այդ միտումը կպահպանվի նաև առաջիկայում:
Ավելին, ըստ Մինասյանի, արտահանումն աճել է 39,7 տոկոսով, իսկ ներկրումը՝ 18,5 տոկոսով, ինչը թույլ է տալիս հուսալ, որ «արտաքին առևտրի բացասակաան սալդոն կկրճատվի»:

Председатель постоянной парламентской комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, депутат от правящей Республиканской партии Армении (РПА) Гагик Минасян посчитал беспрецедентным рост промпроизводства в мае текущего года на 25%. «Я не помню, чтобы в экономике был такой рост промпроизводства», – сказал он 21 июня на пресс-конференции в Ереване. По его словам, промпроизводство продолжает оставаться локомотивом экономического роста Армении, обеспечивая диверсификацию за счет хороших показателей отдельных ветвей этой отрасли, одновременно ограждая экономику страны от всевозможных потрясений.
По мнению Гагика Минасяна, показатель экономический активности в мае 2011 года на уровне 9,9%, опубликованный накануне Национальной статистической службой Армении, говорит о том, что такая тенденция роста сохранится и дальше.
Более того, по словам председателя постоянной парламентской комиссии, армянский экспорт на увеличился на 39,7%, а импорт на 18,5%, что также позволяет надеется на то, что «отрицательное сальдо нашего внешнеторгового баланса сократиться».