24 Հունիս 2011 - 15:57 AMT
Հունիսի 24-ից հուլիսի 3-ը Երևանում բաց կլինի «Լավագույնը Հնդկաստանից» հնդկական ապրանքի ցուցահանդես-վաճառքը: Միջոցառումն իրականացվում է Նյու-Դելի ընկերակցության նախաձեռնությամբ` Հայաստանի Առևտրի պալատի և Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպանատան հետ համատեղ:
Այս տարի, ինչպես և նախորդ տարի, ցուցահանդեսը բացվել է Դինամո մարզահամալիրում: Այսօր կայացավ ցուցահանդեսի պաշտոնական բացումը, որին մասնակցեց Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպան Աչալ Կումար Մալհոտրան:
Ցուցահանդես-վաճառքին մասնակցում են ավելի քան 20 հնդկական ընկերություններ և ձեռնարկություններ, ներկայացված են զանազան ապրանքներ` ձեռքի աշխատանքներ, մանկական հագուստ, զարդեր, գորգեր և թիկնոցներ, նորաձև հագուստ, դեկորատիվ պաստառներ, տեքստիլ, կահույք, ինչպես նաև սննամթերք:

С 24 июня по 3 июля в Ереване пройдет выставка-продажа индийских товаров под названием “Все лучшее из Индии”. Мероприятие осуществляется по инициативе корпорации Нью-Дели совместно с Торговой палатой Армении и Посольством Индии в Армении.
В этом году, как и в прошлом, выставка пройдет в спортивном комплексе Динамо.
Сегодня состоялась официальное открытие выставки, в котором приняли участие посол Индии в Армении Ачал Кумар Малхотра.
В выставке-продаже участвуют более 20 индийских компаний и предприятий, будут представлены различные товары: товары ручной работы, детская одежда, украшения, ковры и накидки, модная одежда, декоративные обои, текстиль, мебель, а также продукты питания.