Հունիսի 27-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,7 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 371.95 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 372 դրամ:
Հունիսի 27-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 372.60 դրամ` հունիսի 24-ի համեմատ նվազելով 0.95 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 528.57 դրամ` նվազելով 5.79 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.15 կետով` կազմելով 13.14 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 27 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $4,7 млн. по курсу 371,95 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 372 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 27 июня составил 372,60 драма, сократившись по сравнению с 24 июня на 0,95 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 528,57 драма, сократившись на 5,79 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,15 п.п. – 13,14 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.