28 Հունիս 2011 - 13:18 AMT
Հունիսի 28-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,7 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 370.22 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 370.05 դրամ:
Հունիսի 28-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 371.71 դրամ` հունիսի 27-ի համեմատ նվազելով 0.89 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 530.62 դրամ` ավելանալով 2.05 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.02 կետով` կազմելով 13.17 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 28 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $3,7 млн. по курсу 370,22 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 370,05 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 28 июня составил 371,71 драма, сократившись по сравнению с 27 июня на 0,89 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 530,62 драма, увеличившись на 2,05 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,02 п.п. – 13,17 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.