28 Հունիս 2011 - 14:28 AMT
Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկի շնորհիվ հայկական ընկերությանը կընդլայնի իր հնարավորությունները միջազգային շուկայում
«ԻՄԷՔՍ ԳՐՈՒՊ»-ը` ի դեմս նախագահ Նորայր Խաչատրյանի, մասնակցում է հունիսի 27-ին Շանհայում մեկնարկած «Առևտրի փոխանակում» համաժողովին, որի նախաձեռնողը Էյչ-Էս-Բի-Սի Խմբի Մայրցամաքային Եվրոպայի առևտրավարկային վարչությունն է:
Ինչպես նշվում է «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, Էյչ-Էս-Բի-Սի Խումբը համաժողովին մասնակցելու համար Չինաստան է հրավիրել եվրոպական ավելի քան 30 առաջատար ընկերությունների: Եվրոպայի և Չինաստանի բիզնեսների ներկայացուցիչները հավաքվել են ուսումնասիրելու արդեն իսկ գոյություն ունեցող առևտրի հսկայական ներուժը Չինաստանում, ինչպես նաև կքննարկեն, թե ինչպես կարող են եվրոպական ընկերություները վերանայել իրենց բիզնես ծրագրերը գլոբալ համատեքստում:
«Առևտրի փոխանակում»-ը համախմբելու է լավագույն բիզնես մտածելակերպ ունեցող գործարարներին և ձեռնարկատերերին` օգնելու եվրոպական ընկերություններին հասկանալ, թե ինչպես է փոխվում աշխարհը և որքանով է դա շահեկան: Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը ստեղծել է այս բացառիկ հնարավորությունը իր հաճախորդների համար` խթանելով Հայաստանի ընկերություններին անցում կատարել դեպի ավելի գլոբալ աշխարհայացք և դուրս գալ իրենց տեղական շուկայի սահմաններից», – այս առթիվ նշել է Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆֆորդը:

Армянская компания «Имекс Групп» в лице президента Норайра Хачатряна принимает участие в стартовавшем 27 июня в китайском городе Шанхай форуме на тему «Обмен в торговле», инициатором которого является торгово-кредитное ведомство Группы HSBC Континентальной Европы.
Как отмечается в сообщении пресс-службы ЗАО «HSBC Банк Армения», для участия в форуме в Китай было приглашено более 30 ведущих европейских компаний, которым предоставляется возможность расширить торговое сотрудничество с ведущими компаниями этой страны.
«Форум «Обмен в торговле» объединил предпринимателей, имеющих наилучшее мировоззрение в сфере бизнеса, с целью помочь европейским компаниям понять, как меняется мир и насколько это выгодно. HSBC Банк Армения предоставил эту возможность своим клиентам, чтобы помочь им перейти границы местного рынка и выйти на глобальное мировоззрение», – отметила генеральный исполнительный директор банка Астрид Клиффорд.