Հունիսի 29-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 6,2 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 368.07 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 368.04 դրամ:
Հունիսի 29-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 369.96 դրամ` հունիսի 28-ի համեմատ նվազելով 1.75 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 532.04 դրամ` ավելանալով 1.42 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.04 կետով` կազմելով 13.21 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

29 Июнь 2011 - 12:04 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 29 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $6,2 млн. по курсу 368,07 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 368,04 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 29 июня составил 369,96 драма, сократившись по сравнению с 28 июня на 1,75 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 532,04 драма, увеличившись на 1,42 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,04 п.п. – 13,21 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.