Հունիսի 30-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,15 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 367.93 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 368 դրամ:
Հունիսի 30-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 368.86 դրամ` հունիսի 29-ի համեմատ նվազելով 1.10 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 534.26 դրամ` ավելանալով 2.22 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.03 կետով` կազմելով 13.24 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

30 Июнь 2011 - 13:11 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 30 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $3,15 млн. по курсу 367,93 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 368 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 30 июня составил 368,86 драма, сократившись по сравнению с 29 июня на 1,10 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 534,26 драма, увеличившись на 2,22 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,03 п.п. – 13,24 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.