Այսօր «ԱրմենՏել» ընկերությունը լրագրողներին հայտնեց, որ Hi-Line ծառայությանն է միացել 100 000-րդ բաժանորդը։ 23- ամյա ուսանողուհի Անի Ավետիսյանը միացել է Hi-Line ծառայությանը 100 000-րդը, որի առթիվ այսօր «ԱրմենՏել» ընկերությունը նրան մրցանակ հանձնեց։
«Անին մեր կողմից ստանում է Hi-Line ծառայությունից մեկ տարի անվճար օգտվելու բաժանորդագրություն: HP ընկերության հետ մենք այսօր նրան նվիրում ենք HP ELITE BOOK 2740 նեթբուք-պլանշետը», – ասաց «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն։
«ԱրմենՏել»-ը մատուցում է Hi-Line ծառայությունը 2007թ-ից: Այն հիմնված է ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line – ասիմետրիկ թվային բաժանորդային գիծ) տեխնոլոգիայի վրա, որը թույլ է տալիս ապահովել արագ ինտերնետ-մուտք սովորական հեռախոսագծով` թողնելով այն ազատ հեռախոսազանգերի համար:

1 Июль 2011 - 10:05 AMT
1-го июля компания “АрменТел” объявила о подключении 100 000-го абонента услуги Hi-Line. 100 000-ым клиентом стала 23-летняя студентка, жительница г. Раздан Ани Аветисян, подключившаяся к ТП «Hi-Line Мега 512».
“Ани получит возможность год пользоваться услугой Hi- Line бесплатно. Мы вместе с компанией HP сегодня дарим ей HP ELITE BOOK 2740 и бесплатную годовую подписку на пользование услугой Hi- Line”, – сказал Генеральный директор компании “АрменТел” Игорь Климко.
Компания «АрменТел» начала предоставление интернет-подключения на основе технологии ADSL (англ. Asymmetric Digital Subscriber Line – асимметричная цифровая абонентская линия) под товарным наименованием Hi-Line в 2007 году. Технологии ADSL позволяет обеспечивать высокоскоростной интернет-доступ по обычной телефонной линии, оставляя ее свободной для телефонных звонков.