1 Հուլիս 2011 - 10:32 AMT
Ստեղծվել է ՀՀ կառավարության պաշտոնական կայքի՝ www.gov.am-ի ծրագիրը iPhone-ների և iPad-երի համար։ Այս մասին տեղեկացրեցին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ՀՀ կառավարության լրատվական ծառայությունից։
Ծրագիրը թողարկվել է այսօր iTunes-ում և կոչվում է iGov.am։ Ծրագրի միջոցով կարելի է տեղեկանալ gov.am-ի նորություններին, դիտել լուսանկարներ և հոլովակներ, ծանոթանալ կառավարության նիստերի օրակարգին և հարակից փաստաթղթերին, ուղարկել նամակ կամ դիմում պետական ցանկացած մարմնի և հետևել վերջինիս ընթացքին։
iGov.am ծրագրի ծավալն է 5.4 Մբ, պահանջում է iOS օպերացիոն համակարգի 3.2 և ավելի բարձր տարբերակները։ Ծրագիրը գործում է երեք լեզուներով՝ անգլերեն, ռուսերեն և հայերեն։ Այն կարելի է բեռնել անվճար։

1 Июль 2011 - 10:32 AMT
Создан официальный сайт правительства РА – www.gov.am для программ для iPhone и iPad. С помощью программы можно осведомиться о новостях gov.am, просмотреть фотографии и клипы, познакомиться с регламентом заседаний правительства и соответствующими документами, отправить письмо или заявление в какой-либо из государственных органов и проследить за ходом их решений.
Программа iGov.am – 5.4 Мб, требует операционной системы iOS 3.2 и более высоких версий. Программа действует на трех языках: английском, русском и армянском. Она загружается бесплатно.