Հուլիսի 3-6-ին Հայաստանում է գտնվելու ՄԱԿ Զբոսաշրջության համաշխարհային կազմակերպության (ՄԱԿ ԶՀԿ) գլխավոր քարտուղար Թալեբ Ռիֆաին, որին ուղեկցելու է ՄԱԿ ԶՀԿ անդամ երկրների հետ հարաբերությունների և ծառայությունների գծով գործադիր տնօրեն Զոլտան Սոմոգիյը:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարության մամլո ծառայությունը, այցի ընթացքում ՄԱԿ ԶՀԿ գլխավոր քարտուղարը հանդիպումներ կունենա Հայաստանի նախագահի և վարչապետի հետ: Հուլիսի 5-ին Թալեբ Ռիֆաին կհանդիպի Հայաստանի զբոսաշրջային արդյունաբերության ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպումների ընթացքում կքննարկվեն զբոսաշրջության համաշխարհային արդյունաբերության արդի խնդիրներ: Հանդիպման ավարտին նախատեսվում է «Հարավկովկասյան զբոսաշրջության զարգացման նախաձեռնության մասին» փոխըմբռնման հուշագրի ստորագրում` ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության և ՄԱԿ ԶՀԿ միջև: Հուշագիրը կստորագրեն ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը և ՄԱԿ Զբոսաշրջության համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Թալեբ Ռիֆաին:

1 Июль 2011 - 13:13 AMT
С 3 по 6 июля Армению посетит генеральный секретарь Всемирной организации туризма ООН (ВОТ ООН) Талеб Рифаи, которого будет сопровождать исполнительный директор по линии сотрудничества и услуг стран-членов ВОТ ООН Золтан Сомоги.
Как сообщает пресс-служба Министерства экономики Армении, в рамках визита запланированы встречи с президентом Армении Сержем Саргсяном, премьер-министром Тиграном Саркисяном. Помимо этого, 5 июля Талеб Рифаи встретится с представителями туристической отрасли Армении и армянских офисов международных организаций.
В ходе встреч будут обсуждаться актуальные проблемы развития туристической сферы в мире. По итогам встречи предусматривается подписание меморандума о взаимопонимании «Об инициативе развития туризма в Южнокавказском регионе» между Министерством экономики Армении и ВОТ ООН.