1 Հուլիս 2011 - 13:17 AMT
Հունիսի 27-ից հուլիսի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 99,823,816 ԱՄՆ դոլար 370.14 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 104,455,837 ԱՄՆ դոլար 371,27 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 19,450,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 369.5 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,950,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 371.36 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հունիսի 20-26-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 24.1 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 48.7 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

С 27 июня по 1 июля на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 99,823,816 долларов США по 370.14 драмов/1 доллар США и продано 104,455,837 долларов США по 371.27 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 19,950,000 долларов США по 369.5 драмов/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 1,950 млн. долларов США по 371,36 драмов/1 доллар США.
С 20 по 26 июня объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 24,1 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 48,7 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.