5 Հուլիս 2011 - 11:53 AMT
Angry Birds խաղը կդառնա ֆիլմ։ Այս մասին հաղորդում է Wired.co.uk-ը։ Ինչպես նրանք գրում են, Marvel ստուդիայի նախկին նախագահ Դավիթ Մեյսելը, ով դարձել է Angry Birds-ը ստեղծող Rovio ընկերության հատուկ խորհրդատու, ասել է, թե Angry Birds-ի ֆիլմ ստեղծելու լուրերն այնքան շատ էին պտտվում, իսկ այժմ այն իրականություն է։
Լուրերը դեռևս տարածվել էին հունիսի սկզբին, երբ Rovio ընկերությունը հայտարարել էր ֆիննական անիմացիոն ընկերության՝ Kombo-ի գնման մասին։
Rovio-ն վերջերս նաև ֆինանսավորվել էր 42 միլիոն դոլարով։ Rovio-ի գլխավոր տնօրեն Մայքլ Հեդը ասել է. «Մենք կառուցում ենք մեդիա ընկերություն և միշտ հետաքրքրված ենք եղել հաջողությունների հասնելու ժամանցի ոլորտում»։

5 Июль 2011 - 11:53 AMT
Игра Angry Birds станет фильмом. Об этом сообщает Wired.co.uk. Они пишут, что бывший председатель студии Marvel Давид Мейсел, ставший главным консультантом компании Rovio – автора игры Angry Birds, заявил, что слухи о создании фильма наконец-то стали реальностью.
Эти слухи распространились еще в июне, когда компания Rovio заявила о покупке финляндской анимационной компании Kombo.
Недавно компании Rovio были предоставлены 42 миллиона долларов на реализацию этой идеи. Генеральный директор Rovio Майкл Хед сказал: “Мы строим медиа-компанию и заинтересованы в успехе в данной сфере развлечений”.