Հուլիսի 6-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,4 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 370.67 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 370.25 դրամ:
Հուլիսի 6-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 369.42 դրամ` հուլիսի 3-ի համեմատ ավելանալով 0.55 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 530.41 դրամ` նվազելով 5.45 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 13.21 դրամ` նվազելով 0.03 կետով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 6 июля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,4 млн. по курсу 370,67 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 370,25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 6 июля составил 369,42 драма, увеличившись по сравнению с 3 июля на 0,55 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 530,41 драма, сократившись на 5,45 пункта, а курс 1 российского рубля составил 13,21 драма, сократившись на 0,03 п.п.. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.