«ԱրմենՏել» ընկերությունը հայտարարում է Beeline բջջային կապի կանխավճարային համակարգի բաժանորդների համար «GPRS փաթեթ» ծառայության գործարկման մասին: Ծառայությունը հնարավորություն է տալիս հաճախորդներին օպտիմալացնել շարժական ինտերնետի ծախսերը` ձեռք բերելով 25, 50, 100 կամ 200 ՄԲ փաթեթներ:
Միացնելով “GPRS փաթեթ 25” ծառայությունը հաճախորդը ստանում է 25 ՄԲ` 600 դրամով, “GPRS փաթեթ 50”-ի դեպքում 50 ՄԲ` 1000 դրամով, “GPRS փաթեթ 100” դեպքում 100 ՄԲ` 1800 դրամով, իսկ “GPRS փաթեթ 200” դեպքում 200 ՄԲ` 3000 դրամով:
«Նոր «GPRS փաթեթ» ծառայությունը թույլ կտա բաժանորդին մուտք գործել ինտերնետ ամենուր, որտեղ որ կա Beeline շարժական կապ, արդյունավետորեն կառավարելով իր ծախսերը», – նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«GPRS փաթեթ» ծառայությունը կարելի է ակտիվացնել՝ զանգահարելով 06744N հատուկ համարին, որտեղ «N» ձեռք բերվող մեգաբայթերի ծավալն է (25,50,100 կամ 200), հավաքելով USSD *110*4N# հրահանգը կամ ուղարկելով SMS հաղորդագրություն 0674 կարճ համարին 4N տեքստով:
GPRS-փաթեթի գործողության ժամկետը 30 օր է, սկսած ակտիվացման օրվանից: GPRS-փաթեթի մեգաբայթերի կամ գործողության ժամկետի սպառման դեպքում ուղարկվող/ստացվող տվյալների արժեքը հաշվարկվում է ըստ բաժանորդի սակագնային փաթեթի:
Փաթեթի գործողության ժամկետը կարելի է երկարացնել` միացնելով լրացուցիչ փաթեթ, այս դեպքում չօգտագործված մեգաբայթերը տեղափոխվում են նոր փաթեթ:
«GPRS փաթեթ» ծառայությունը հասանելի է Beeline բջջային կապի կանխավճարային համակարգի բոլոր սակագնային փաթեթների բաժանորդներին` բացառությամբ շարժական ինտերնետի «Drive», «Բազային», «Գիշերային» և«Անսահմանափակ» կանխավճարային ՍՓ-ից:

6 Июль 2011 - 11:26 AMT
Компания «АрменТел» объявляет о запуске услуги «GPRS-пакет» для абонентов мобильной связи Beeline предоплатной системы расчетов.
Услуга позволяет клиентам оптимизировать расходы на мобильный Интернет, приобретая пакеты по 25, 50, 100 или 200 МБ. Так, подключив услугу «GPRS пакет 25», клиент получит 25 МБ за 600 драм, «GPRS пакет 50» – 50 МБ за 1000 драм, «GPRS пакет 100» – 100 МБ за 1800 драм и «GPRS пакет 200» – 200 МБ за 3000 драм.
«Параллельно с развитием домашнего Интернета мы стараемся обеспечить клиентам наиболее удобные и выгодные условия пользования Интернетом мобильным. Новая услуга «GPRS-пакет» позволит абоненту иметь доступ ко Всемирной паутине везде, где есть мобильная сеть Beeline и при этом эффективно управлять своим расходами на связь», – отметил директор «АрменТел» Игорь Климко.
Подключить услугу «GPRS-пакет» можно, позвонив на специальный номер 06744N, где «N» приобретаемый объем в мегабайтах (25,50,100 или200), отправив USSD команду *110*4N# или отправив SMS на номер 0674 с текстом 4N.
Срок действия GPRS-пакета – 30 дней с момента активации. После использования приобретенного объема мегабайтов или окончания срока действия GPRS-пакета отправка/получение данных будет тарифицироваться согласно тарифному плану абонента.
Продлить срок действия GPRS-баланса можно, подключив дополнительный GPRS-пакет, при этом неизрасходованные мегабайты добавятся в новый пакет. Получить информацию о количестве израсходованных мегабайтов и сроке действия GPRS-баланса можно набрав *103#.
Услуга «GPRS-пакет» доступна абонентам всех тарифных планов мобильной связи Beeline предоплатной системы расчетов за исключением предоплатных тарифных планов мобильного интернета «Драйв», «Базовый», «Ночной» и «Безлимитный».