Հայկական ազգային ավիափոխադրող «Արմավիա» ավիաընկերության սեփականատեր Միխայիլ Բագդասարովը դիտարկում է վրացական ազգային ավիափոխադրող «Airzena Georgian Airlines» ավիաընկերությունը գնելու հարցը: «Ես վրացական ազգային ավիափոխադրողին գնելու առաջարկ եմ ստացել, սակայն մենք առայժմ վերջնականապես չենք որոշել»,- Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում նշել է «Արմավիայի» սեփականատերը: Նրա խոսքով, առաջարկը հենց Airzena-յից է ստացվել, ընդ որում, նա չի բացահայտել առաջարկի ֆինանսական կողմը: Բագդասարովը նշել է միայն, որ Airzena-ն բավականին լավ և հավասարակշռված ավիաընկերություն է, և այն քիչ մասնավոր ավիաընկերություններից մեկը, որն այդքան երկար տարիներ գոյություն ունի շուկայում:
Airzena ավիաընկերությունը հիմնադրվել է 1993թ. սեպտեմբերին: 1999-ին տեղի է ունեցել Airzena և «Georgian Airline» ավիաընկերությունների միացումը: Նոր ավիաընկերությունը ստացել է «Airzena Georgian Airlines» անվանումը:

6 Июль 2011 - 13:26 AMT
Владелец армянского национального авиаперевозчика – авиакомпании “Армавиа” Михаил Багдасаров рассматривает вопрос покупки грузинского национального авиаперевозчика – компании “Airzena Georgian Airlines”. “У меня есть предложение о покупке грузинского национального авиаперевозчика, но мы пока окончательно не решили”, – заявил на пресс-конференции в Ереване владелец “Армавиа”. По его словам, предложение поступило от самой Airzena, при этом он не раскрыл финансовую сторону предложения. Багдасаров отметил лишь, что Airzena достаточно хорошая и сбалансированная авиакомпания, и одна из немногих частных авиакомпаний, которая столько лет существует на рынке.
Авиакомпания Airzena основана в сентябре 1993 года. В 1999 году произошло слияние авиакомпаний Airzena и “Georgian Airline”. Новая авиакомпания получила название “Airzena Georgian Airlines”.