6 Հուլիս 2011 - 14:13 AMT
Կառավարությունում քննարկել են Աշտարակ-Թալին ճանապարհի երկշարքանի մասը քառաշարքի վերակառուցելու պայմանները
Հուլիսի 6-ին Հայաստանի կառավարությունում տեղի է ունեցել «Հյուսիս-Հարավ» ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը, որը վարել է վարչապետ, խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը։
Ինչպես հաղորդում է ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության մամլո ծառայությունը, օրակարգի առաջին հարցով խորհուրդը քննարկել է Աշտարակ-Թալին ճանապարհահատվածի երկշարքանի երթևեկելի մասի քառաշարք երթևեկելի մասի վերակառուցման պայմանները:
Նիստում անդրադարձ է կատարվել նաև Երևան-Աշտարակ ճանապարհահատվածի վերակառուցման և Երևան-Արարատ ճանապարհահատվածի ճանապարհային անվտանգության բարելավման կապալառուի ձեռքբերման մրցույթի պայմաններին և կապալառուի հետ կնքվելիք պայմանագրի հատուկ պայմաններին:
Կառավարման խորհրդի անդամներն իրենց տեսակետներն ու դիտարկումներն են արտահայտել քննարկվող հարցի կապակցությամբ: Ընդհանուր առմամբ, հավանության արժանացնելով ներկայացված փաստաթուղթը` խորհուրդը որոշել է հիմք ընդունել այն մրցույթ հայտարարելու համար:
Մեկ այլ հարցով «Հյուսիս-Հարավ» ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի կառավարման խորհրդի քարտուղար է նշանակվել ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարի առաջին տեղակալ Հրանտ Բեգլարյանը:

В правительстве Армении состоялось заседание управляющего совета инвестиционной программы дорожного коридора «Север-Юг», которое вел премьер-министр, председатель совета Тигран Саркисян.
Как сообщает пресс-служба правительства РА, первым вопросом повестки дня стало обсуждение условий реконструкции двухрядного участка дороги Аштарак – Талин в четыре ряда.
На заседании были затронуты вопросы поиска подрядчика для улучшения дорожной безопасности участка Ереван – Арарат и реконструкции дорожного участка Ереван – Аштарак.
Члены совета выразили свои замечания и точки зрения относительно обсуждаемых вопросов. Одобрив представленный документ, совет решил принять его за основу для объявления конкурса.
Другим вопросом повестки дня первый заместитель министра спорта и по делам молодежи РА Грант Бегларян был назначен секретарем управляющего совета инвестиционной программы дорожного коридора «Север-Юг».