Հայաստանում բիզնեսի գրանցման էլեկտրոնային համակարգից արդեն օգտվել է 50 մարդ: Այդ մասին, հուլիսի 7-ին բացելով կառավարության նիստը, հաղորդել է Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: «Այդ ընկերությունների տեսակարար կշիռը դեռևս փոքր է, այն չի գերազանցում գրանցվող ընկերությունների ողջ ծավալի 10 տոկոսը, և անհրաժեշտ է ուշադրություն դարձնել այս ծառայության վրա ԶԼՄ-ների օգնությամբ այն զարգացնելու միջոցով»,- ասել է նա: Վարչապետի կարծիքով, այդ ծառայությունը շատ հարմար է և թույլ է տալիս արագ գրանցել ինչպես իրավաբանական անձին, այնպես էլ անհատ ձեռներեցին:
Տիգրան Սարգսյանը հիշեցրել է, որ Հայաստանի կառավարության կողմից ներմուծվել է ընկերությունների գրանցման էլեկտրոնային համակարգ, որի շրջանակներում ցանկացողները կարող են ինտերնետի օգնությամբ նոր բիզնես գրանցել 10-15 րոպեի ընթացքում:

Электронной системой регистрации бизнеса в Армении уже воспользовалось 50 человек. Об этом, открывая заседание правительства 7 июля, сообщил премьер-министр Армении Тигран Саркисян. “Удельный вес этих компаний пока мал, он не превышает 10% от всего объема регистрируемых компаний, и есть необходимость обратить внимание на эту услугу посредством продвижения ее с помощью СМИ ”, – добавил он. По мнению премьера, эта услуга очень удобна и позволяет быстро зарегистрировать как юридическое лицо, так и частного предпринимателя.
Тигран Саркисян напомнил, что со стороны правительства Армении была внедрена электронная система регистрации компаний, в рамках которой желающие могут с использованием Интернета зарегистрировать новый бизнес в течение 10-15 минут.