7 Հուլիս 2011 - 11:21 AMT
Հուլիսի 7-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 600 հազ. ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 369.2 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 369.25 դրամ:
Հուլիսի 7-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 369.78 դրամ` հուլիսի 6-ի համեմատ ավելանալով 0.36 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 529.16 դրամ` նվազելով 1.25 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 13.20 դրամ` նվազելով 0.01 կետով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 7 июля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $6 тыс. по курсу 369,2 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 369,25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 6 июля составил 369,78 драма, увеличившись по сравнению с 6 июля на 0,36 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 529,16 драма, сократившись на 1,25 пункта, а курс 1 российского рубля составил 13,20 драма, сократившись на 0,01 п.п. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.