Այսօր «ԱրմենՏել» ընկերության գործադիր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն լրագրողներին հայտնեց ընկերության հետագա նպատակների մասին։
Իգոր Կլիմկոն նշեց, որ շուտով «ԱրմենՏել»-ը Հայաստանում ներդնելու է ամբողջապես նոր ստանդարտ համարվող VDSL տեխնոլոգիան։
«VDSL -ը ձայնի և տվյալների փոխանցման, բարձրորակ հեռուսատատեսության և ինտերակտիվ խաղերի ժամանակակից տեխնոլոգիա է։ Այս կարող է ապահովել մինչև 40Մբ/վրկ. արագություն»,- ասաց Իգոր Կլիմկոն և ավելացրեց, որ չի կարող նշել VDSL –ի գործարկման ճշգրիտ ժամանակը։
Իգոր Կլիմկոն ասաց, որ «ԱրմենՏել»-ը վերջին մղոնի դեպքում չի օգտագործելու Հայաստանում օպտիկամանրաթելային կապի տեխնոլոգիան, քանի որ այն անվտանգ չէ։

8-го июля во время пресс-конференции Генеральный директор компании “АрменТел” Игорь Климко рассказал о дальнейших планах компании.
Игорь Климко отметил, что скоро компания применит технологию VDSL, представляющую собой совершенно новый стандарт.
“VDSL – современная технология передачи звука и данных, высококачественного телевидения и интерактивных игр. Она обеспечивает скорость 40 Мб/с”, – сказал Игорь Климко, добавив, что пока не может назвать точных сроков запуска технологии VDSL.
Игорь Климко сказал, что “АрменТел” не будет при «последней миле» использовать технологию оптико-волоконной связи, поскольку она небезопасна.
Последняя миля — канал, соединяющий конечное (клиентское) оборудование с узлом доступа провайдера (оператора связи).