NASA-ն գործարկել է իր ծրագրի Android տարբերակը հենց Ատլանտիս տիեզերանավի գործարկումից առաջ։ Փաստորեն հնարավոր կլինի ծրագրի միջոցով հետևել տիեզերանավի գործարկմանը։ Այս մասին հաղորդում է Geek.com-ը։
NASA-ն ունի ծրագիր նաև iPhone-ների և iPad-ի համար, որն արդեն ներբեռնել են 5 միլիոն անգամ։
Android ծրագրի միջոցով ոչ միայն կարելի է դիտել Ատլանտիսի գործարկումը, այլև բազմաթիվ նկարներ և տեսանյութեր NASA-ի գրադարանից, կարդալ տեղեկություններ NASA-ի անցյալի, ներկայի և մի շարք միջազգային տիեզերակայանների մասին, ինչպես նաև հետևել NASA-ի Twitter և Facebook գրառումներին։
Ծրագիրը կարելի է բեռնել անվճար Android Market-ից։ Այն 4Մբ է և աշխատում է Android 2.1 և ավելի բարձր տարբերակներում։

9 Июль 2011 - 07:04 AMT
NASA задействовала свою версию программы для Android еще до запуска космического корабля “Атлантис”. Фактически, у пользователя появится возможность с помощью программы проследить за запуском космического корабля. Об этом сообщает Geek.com.
С помощью программы Android можно не только проследить за запуском “Атлантиса”, но и просмотреть множество фотографий и видеоматериалов из библиотеки NASА, найти интересующие сведения о прошлом и настоящем NASA, о ряде космических станций, а также проследить за записями NASA в Twitter и Facebook.
Программу можно бесплатно загрузить с Android Market. Ее объем – 4 Мб, программа работает с Android 2.1 и с более высокими версиями.