«Արարատբանկ» ՓԲԸ-ն հուլիսի 11-ին ավարտեց չորրորդ թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման գործընթացը: Հունիսի 20-ից մինչև հուլիսի 11-ը թողարկվել և տեղաբաշխվել է 250 մլն դրամ ծավալով 25 հազար պարտատոմս: Դրանց նկատմամբ պահանջարկը 25,004 տոկոսով գերազանցել է առաջարկը: Տեղաբաշխմանը մասնակցել է 194 ներդրող, որից 11-ը եղել են իրավաբանական, իսկ և 183-ը ֆիզիկական անձիք:
«Հայաստանի կենտրոնական դեպոզիտարիա» ԲԲԸ -ում պարտատերերի իրավունքները կգրանցվեն հուլիսի 12-ին: Պարտատոմսերի արժեկտրոնային եկամուտների վճարումը կիրականացվի եռամսյակային կտրվածքով, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

ОАО «Араратбанк» 11 июля завершил процесс размещения 4 эмиссии корпоративных облигаций. Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, с 20 июня по 11 июля было эмитировано и размещено 25 тыс. корпоративных облигаций на общую сумму в 250 млн драмов. Спрос на них превысил предложение на 25,004%.
В размещении приняло участие 194 инвестора, из которых 11 – юридические лица, а 183 – физические лица. Права на облигации в ООО «Центральный депозитарий Армении» будут зарегистрированы 12 июля, а выплаты доходов по купонам будут осуществляться поквартально.