12 Հուլիս 2011 - 10:53 AMT
2011 թվականի հուլիսի 7-ին «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ մարել է իր կողմից 2008թ. հուլիսին թողարկած ընդհանուր ծավալով 1,000,000,000 ՀՀ դրամ յուրաքանչյուրը 50 000 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով, 36 ամիս մարման ժամկետով, 9.5 տոկոս տարեկան տոկոսադրույքով, 20 000 հատ անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերը:
Պարտատոմսերի թողարկման տեղաբաշխող և հաշվարկային բանկ էր հանդիսանում «Արմսվիսբանկ» ՓԲԸ-ն: Պարտատոմսերը ակտիվ շրջանառվում էին «Նասդաք Օէմէքս Արմենիա» ԲԲԸ հարթակում և ցուցակված էին ցուցակման վերին (Abond) մակարդակում, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:

12 Июль 2011 - 10:53 AMT
7 июля 2011 года ЗАО “АрмРосгазпром” погасил эмиссию своих именных купонных облигаций общим объемом в 1 млрд драмов.
Как отмечается в сообщении пресс-службы компании, было погашено 20 000 именных купонных облигаций при номинальной стоимости одной облигации в 50 000 драмов со сроком погашения в 36 месяцев и 9,5%-ой годовой доходностью.
Андеррайтером выпуска и расчетным банком выступал ЗАО “Армсвисбанк”. Корпоративные облигации ЗАО “АрмРосгазпром” активно обращались на площадке Nasdaq OMX и проходили листинг верхнего уровня (Abond).