15 Հուլիս 2011 - 13:43 AMT
Ընթացիկ տարվա առաջին կիսամյակում «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ փաստացի գազասպառող բաժանորդների թիվն ավելացել է 4390-ով, այդ թվում 911-ը՝ հունիս ամսին, որն ամենաբարձր ամսական ցուցանիշն է վեց ամիսների արդյունքներով:
ՀՀ կառավարության որոշման համաձայն, «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ կողմից 2011 թվականի հուլիսի 1-ի դրությամբ գազասպառող բաժանորդների բնակարաններում և առանձնատներում տեղադրվել են 566 044 ազդանշային սարքեր և անջատիչ կափույրներ (անվտանգության սարքեր), որոնցից 8988-ը՝ ս.թ. հունիս ամսին, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:

По состоянию на 1-ое июля 2011 года к газовой сети республики подключено 617 247 абонентов, сообщает пресс-служба ЗАО ”АрмРосгазпром”. За первое полугодие текущего года число реальных газопотребителей компании увеличилось на 4390, из них 911– в июне. Данный показатель в месячном разрезе является самым высоким по итогам шести месяцев.
В соответствии с решением правительства РА, ЗАО «АрмРосгазпром» по состоянию на 1-ое июля 2011 года в квартирах и домовладениях газопотребителей установило 566 044 сигнализатора и отсечных клапана (системы безопасности), из них 8988 – в июне текущего года.