Հուլիսի 18-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2 750 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 366.96 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 367 դրամ:
Միաժամանակ հուլիսի 18-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 367,07 դրամ՝ հուլիսի 17-ի դրությամբ կրճատվելով 0,23 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 515,19 դրամ՝ կրճատվելով 3,59 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 13,02 դրամ՝ կրճատվելով 0,03 կետով: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

18 Июль 2011 - 12:48 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 18 июля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,75 млн по курсу 366,96 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 367 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 18 июля составил 367,07 драма, сократившись по сравнению с 15 июля на 0,23 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 515,59 драма, сократившись на 3,59 пункта, а курс 1 российского рубля составил 13,02 драма, сократившись на 0,03 п.п. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.