LG Electronics ընկերության մամլո ծառայությունից տեղեկացնում են, որ թողարկվել է LG Optimus Black էլեգանտ, բարակ և թեթև, Android օպերացիոն համակարգով աշխատող սմարթֆոնը։
LG Optimus Black-ն ունի աշխարհի ամենավառ էկրանը` 700-նիտ¹ պայծառությամբ, որը մեծապես բարձրացնում է էկրանի տեսանելիությունը արևի ուղիղ ճառագայթների տակ և ապահովում է սև և սպիտակ գույների ավելի բարձր մակարդակ:
Կենցաղային տեխնիկայի ցուցահանդեսում և Համաշխարհային բջջային համաժողովում հաջողություններից հետո LG Optimus Black-ը ստացել է նախնական պատվերներ 50 տարբեր երկրների 56 ցանցային օպերատորներից: Հեռախոսը վաճառքի մեջ ներդրվեց վեց մայրցամաքներում` սկսած Եվրոպայից, ապա Հյուսիսային Ամերիկայում, Ասիայում, և հիմա` Միջին Արևելքում և ԱՊՀ երկրներում:
«Սմարթֆոն օգտագործողներրի համար, ում համար կարևոր են թե՛ ոճը, և թե՛ էությունը, LG Optimus Black-ն առաջարկում է գեղեցկություն, բարձր արդյունավետություն և շարժականություն մեկ փոքր փաթեթի մեջ»,- ասել է պարոն Հ. Ս. Պայկը, LG Electronic Gulf FZE նախագահը:
Բարձր արդյունավետություն ունեցող NOVA էկրանի շնորհիվ LG Optimus Black-ի մեծ՝ 4 դյույմ լայնությամբ, էկրանը խնայում է մինչև 50 % էներգիա շինությունների ներսում։ LG Optimus Black-ի քաշն է 109գ։ Ունի 5 մեգապիքսել հետևի տեսախցիկ / 2 մեգապիքսել դիմացի տեսախցիկ, առանց հպման`ձեռքի շարժումներով գործարկվող օգտագործողի ինտերֆեյս , որն աշխատում է գիրոսենսորի հաշվին, 2GB ներքին հիշողություն և Micro SD մինչև 32GB և Wi-Fi անլար ինտերնետ ցանցին միանալու հնարավորություն։ Աշխատում է Android 2.2-ով, hնարավոր է թարմացնել մինչև 2.3 (Gingerbread) տարբերակը։

18 Июль 2011 - 12:58 AMT
Из пресс-службы LG Electronics сообщают, что уже появился в продаже элегантный, тонкий и легкий, работающий с операционной системе Android смартфон LG Optimus Black.
LG Optimus Black оснащен самым ярким в мире экраном – яркостью 700-нит , который позволяет без затруднений пользоваться всеми функциями под прямыми солнечными лучами и обеспечивает четкую картинку при любом освещении, более качественные оттенки черного и белого цветов.
После успеха на выставке бытовой техники, а также на Всемирном мобильном форуме LG Optimus Black получил 50 предварительных заказов от 56 сетевых операторов из различных стран. Телефон выставлен на продажу на шести континентах: начиная с Европы, Северной Америки, Азии и теперь уже и на Среднем Востоке и в странах СНГ. “Тем пользователям, для которых важны стиль и функциональность телефона, LG Optimus Black предлагает красивый внешний вид, высокую производительность и мобильность в одном маленьком пакете”, – сказал президент LG Electronic Gulf FZE господин Г. С. Пайк.
Благодаря высокой продуктивности экран LG Optimus Black-NOVA диагональю 4 дюйма экономит до 50% энергии. Весит LG Optimus Black 109 граммов. Оснащен задней видеокамерой – 5 Мп и передней – 2 Мп. Имеет внутреннюю память – 2GB и Micro SD до 32GB, есть возможность подсоединения к беспроводной Wi-Fi-связи. Смартфон работает с Android 2.2, есть возможность обновления до 2.3 версии (Gingerbread).