19 Հուլիս 2011 - 09:45 AMT
Հայաստանի խոշոր հարկատուների իրացումից հասույթը 2011թ. մայիս ամսին կազմել է 195.9 մլրդ դրամ կամ նախորդ տարվա նույն ամսվա համեմատությամբ աճել է 11.9 %-ով: Այդ մասին ասվում է ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից մշակված և վերլուծության ենթարկված Խոշոր հարկ վճարողների հարկային վճարումների մոնիտորինգի հրապարակման ենթակա 2011թ. մայիս ամսվա ամփոփ ցուցանիշներում», համաձայն ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ նախագահի հրամանով հաստատված Խոշոր հարկ վճարողների հարկային տեսչության կողմից 2011թ. ընթացքում սպասարկվող 440 հարկ վճարողների ցանկի:
Ընդ որում, հարկ է նշել, որ նշված ցուցանիշի առումով աճ արձանագրվել է 252 կազմակերպությունների մոտ` 41.9 մլրդ դրամով և նվազել 180-ի մոտ` 20.3 մլրդ դրամով:

19 Июль 2011 - 09:45 AMT
Выручка от реализации продукции крупных налогоплательщиков Армении в мае 2011 года составила 195,9 млрд. драмов, увеличившись на 11,9% по сравнению с аналогичным периодом 2010 года. Об этом говорится в «Анализе обобщенных показателей мониторинга крупных налогоплательщиков за май 2011 года», опубликованном Комитетом по госдоходам при правительстве РА.
Мониторинг был проведен среди 440 крупных налогоплательщиков Армении. При этом рост данного показателя был зафиксирован в 252 компаниях – на 41,9 млрд. драмов, а спад был отмечен в 180 компаниях – на 20,3 млрд. драмов.