Հուլիսի 19-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 7 300 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 365.99 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 366 դրամ:
Միաժամանակ, հուլիսի 19-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 366,46 դրամ՝ հուլիսի 18-ի դրությամբ կրճատվելով 0,61 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 13,06 դրամ՝ ավելանալով 4,82 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 13,06 դրամ՝ ավելանալով 0,04 կետով, հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

19 Июль 2011 - 11:12 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 19 июля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $7,3 млн по курсу 365,99 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 366 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 19 июля составил 366,46 драма, сократившись по сравнению с 18 июля на 0,61 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 520,41 драма, увеличившись на 4,82 пункта, а курс 1 российского рубля составил 13,06 драма, увеличившись на 0,04 п.п. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.