20 Հուլիս 2011 - 06:46 AMT
Google-ի ավագ փոխնախագահ Վիկ Գունդոթրան հայտնել է իր G+ էջում, որ G+-ն այժմ հասանելի է արդեն iPhone օգտագործողների համար։ Այս մասին գրում է Thisismynext.com-ը։ Սակայն G+-ի այս iOS ծրագիրը աշխատում է միայն iPhone-ների հետ և չի հարմարեցված iPad-ներին և iPod-ներին։ Այն կարող են օգտագործել iPhone 3G, 3GS և 4 օգտագործողները։
«Մենք աշխատում ենք Google+ բջջային ծրագիրը հասանելի դարձնել բոլոր պլատֆորմների համար։ Այսօր առայժմ հայտարարում ենք, որ այն հասանելի միայն iPhone-ի համար, սակայն շատ շուտով կհայտնենք նաև iPad/ iPod-ների համար հասանելության մասին»,- ասել է Google+ մենեջերը։
Google+ iPhone-ների համար ծրագիրը կարելի է ներբեռնել iTunes-ից անվճար։
G+-ն ունի ծրագիր Android հեռախոսների համար։ Հասանելի է նաև բջջային վեբ տարբերակը։ Google-ի բոլոր սոցիալական նախաձեռնությունները լավատեսորեն են ընդունվել, մնում է վերջինս ապացուցի, որ տարբերվելու է Facebook-ից։ Google-ը գործարկեց իր սոցիալական ցանցը հունիսի 28-ին։

Старший вице-президент Google Вик Гундотра на своей странице в G+ заявил, что G+ уже доступен для пользователей iPhone. Об этом пишет Thisismynext.com.
Однако программа iOS в G+ работает только для iPhone, она не предусмотрена для iPad и iPod. Программу могут загрузить и пользователи iPhone 3G, 3GS и 4.
“Мы стараемся сделать мобильную программу Google+ доступной для всех платформ. Однако сегодня она доступна только для iPhone, хотя скоро мы известим о ее доступности и для iPad/ iPod”, – сказал менеджер Google+.
Программу Google+ для iPhone можно бесплатно загрузить с iTunes.
G+ содержит программу и для телефонов Android. Уже доступна и ее мобильная веб-версия. Каждая из социальных инициатив Google принималась со стороны пользователей с оптимизмом, остается лишь, чтобы она смогла доказать, что отличается от Facebook. Свою социальную сеть Google задействовала 28-го июня.