20 Հուլիս 2011 - 08:50 AMT
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբը» 2011-ի առաջին կիսամյակում ապահովել է վարկային պորտֆելի 27 տոկոս աճ
2011-ի առաջին կիսամյակում «Առէկսիմբան-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն ապահովել է վարկային պորտֆելի աճ 27 տոկոսով կամ 62,6 մլրդ դրամով: Ինչպես հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը, հաշվետու շրջանում ընդհանուր ակտիվներն աճել են 19 տոկոսով և 2011-ի հուլիսի 1-ին կազմել 80,5 մլրդ դրամ:
2011-ի հուլիսի 1-ին «Առէկսիմբանկ-Գազմպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ի ընդհանուր պարտավորությունները կազմել են 65,4 մլրդ դրամ (տարեսկզբի համեմատ ավելացել են 25 տոկոսով), ընդհանուր կապիտալը կազմել է 15,1 մլրդ դրամ, կանոնադրական կապիտալը՝ 12,3 մլրդ դրամ:
6 ամսվա արդյունքներով բանկի շահույթը մինչև հարկադրումը կազմել է 528,5 մլն դրամ՝ 2010-ի նույն շրջանի համեմատ ավելանալով 64 տոկոսով:

20 Июль 2011 - 08:50 AMT
«Арэксимбанк-группа Газпромбанка» за первое полугодие 2011 года обеспечил рост кредитного портфеля на 27%
За первое полугодие 2011 года ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» обеспечил рост кредитного портфеля на 27% до 62.6 млрд. драмов (78% от активов банка). Как сообщает пресс-служба банка, за отчетный период общие активы возросли на 19% и в абсолютном выражении на 1 июля 2011 года составили 80.5 млрд. драмов.
На 1 июля 2011 года общие обязательства «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» составили 65.4 млрд. драмов (увеличение по сравнению с началом года -25%), общий капитал 15.1- млрд. драмов, уставной капитал – 12.3 млрд. драмов.
По итогам 6 месяцев прибыль банка до налогообложения составила 528.5 млн. драмов (увеличение по сравнению с тем же периодом 2010 года – 64%).