20 Հուլիս 2011 - 12:22 AMT
Հուլիսի 20-ին ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանի մոտ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որին մասնակցել է «Հարավկովկասյան երկաթուղիներ» ընկերության ղեկավար անձնակազմը` գլխավոր տնօրեն Շևքեթ Շայդուլինի գլխավորությամբ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել է Վանաձոր-Ֆիոլետովո երկաթգծի նախագածային աշխատանքների կատարման ընթաքցը, եւ որոշվել է առաջիկայում համապատասխան մասնագետների հետ համատեղ կազմակերպել ծրագրի ներկայացված հինգ տարբերակների, ինչպես նաեւ դրանց ֆինանսական գնահատականների քննարկում եւ ներկայացնել առաջարկություն հետագա իրականացվելիք աշխատանքների վերաբերյալ:
Երկուստեք անդրադարձել են կոնցեսիոն պայմանագրում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին «Ռուսական երկաթուղիներ» ԲԲԸ-ի կողմից ներկայացված համաձայնագրի քննարկման ընթացքին, երկաթուղու անշարժ գույքը որպես ՀՀ սեփականություն գրանցելու եւ դրանց տիրապետման իրավունքները «Հարավկովկասյան երկաթուղիներ» ՓԲԸ-ին փոխանցելու գործընթացին վերաբերող հարցերին, ինչպես նաեւ ներկայացվել է «Հարավկովկասյան երկաթուղիներ» ընկերության ներդրումային ծրագրի առաջին կիսամյակի նախնական կատարողականը:
Շ.Շայդուլինը պարզաբանում է ներկայացրել ներդրումային ծրագրի թերացման վերաբերյալ եւ հավաստիացրել, որ ամբողջ ներդրումային պարտավորությունները կկատարվեն հաջորդ կիսամյակում:
Խորհրդակցության ընթացքում անդրադարձ է եղել նաեւ հոկտեմբերին Երեւանում կայանալիք ԱՊՀ մասնակից պետությունների երկաթուղային տրանսպորտի Խորհրդի 55-րդ հերթական նիստի կազմակերպչական հարցերին, հայտնում է ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարի մամլո ծառայությունը:

20 Июль 2011 - 12:22 AMT
Гендиректор ЮКЖД заверил главу Минтранса РА, что инвестиционная программа будет реализована во втором полугодии 2011 года
20 июля в Министерстве транспорта и связи Армении состоялось совещание главы госструктуры Манука Варданяна с руководящим составом ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» во главе с генеральным директором Шевкетом Шайдуллиным.
Как сообщает пресс-служба министерства, в ходе совещания был обсужден процесс реализации проектных работ железной дороги Ванадзор-Фиолетово.
Стороны коснулись предварительных показателей инвестиционной программы ЮКЖД за первый квартал 2011 года. В связи с этим гендиректор представил разъяснения по поводу отклонений по плану реализации инвестиций за указанный период, заверив, что все инвестиционные обязательства будет в полном объеме осуществлены во втором полугодии.
В ходе совещания стороны также обсудили организационные вопросы проведения 55-го заседания Совета стран СНГ по железнодорожному транспорту, который пройдет в Ереване в октябре.