21 Հուլիս 2011 - 10:17 AMT
Հայաստանի համայնքների ղեկավար մարմինները մարում են աշխատավարձերի ոի սոցվճարների գծով կուտակված պարտքերը, ինչը թույլ կտա մինչև 2012թ. լիովին լուծել այդ խնդիրը: Այդ մասին կառավարությունում ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Հայաստանի տարածքային կառավարման փոխնախարար Վաչե Տերտերյանը:
Ըստ նրա, 2008թ. հունվարի 1-ի դրությամբ Հայաստանի համայնքների կուտակած պարտքը 1996-2007թթ. համար աշխատավարձերի ու սոցվճարների գծով կազմում էր 2,3 մլրդ դրամ, որից 2011թ. հուլիսի 15-ի դրությամբ չմարված գումարը կազմում էր ընդամենը 284 մլն դրամ:
Համայնքների նախորդ տարիների աշխատավարձի գծով պարտքը 2011թ. հունվարի 1-ի դրությամբ կազմել է 410, 217 մլն դրամ, որից ընթացիկ տարվա առաջին կիսամյակում մարվել է 125,944 մլն դրամը:

21 Июль 2011 - 10:17 AMT
В администрациях общин Армении уже не накапливаются задолженность по зарплате и соцвыплатам, что позволит к 2012 году полностью решить вопрос по этим выплатам. Об этом в пресс-центре правительства РА 21 июля сообщил заместитель министра территориального управления Армении Ваче Тертерян.
По его словам, по состоянию на 1-ое января 2008 года накопленная задолженность по зарплатам и соцвыплатам общин Армении за 1996-2007 гг. составила 2,3 млрд драмов, из которых к 15 июлю 2011 года непогашенная сумма составила всего лишь 284 млн драмов.
Задолженность по зарплатам администраций общин Армении по состоянию на 1 января 2011 года составляла 410, 217 млн драмов, из которых за первое полугодие текущего года было погашено 125,944 млн драмов.