21 Հուլիս 2011 - 12:10 AMT
Հուլիսի 21-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3500000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 366.64 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 366.55 դրամ:
Հուլիսի 21-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 366,46 դրամ՝ հուլիսի 20-ի համեմատ կրճատվելով 0,02 կետով: Միևնույն ժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 521,22 դրամ՝ ավելանալով 1,55 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 13,12 դրամ՝ ավելանալով 0,03 կետով: Հաղորդում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 21 июля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $3,5 млн по курсу 366,64 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 366,55 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 21 июля составил 366,46 драма, сократившись по сравнению с 20 июля на 0,02 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 521,22 драма, увеличившись на 1,55 пункта, а курс 1 российского рубля составил 13,12 драма, увеличившись на 0,03 п.п. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.