Հուլիսի 22-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 5300000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 365.98 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 366 դրամ:
Միաժամանակ հուլիսի 22-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 366,33 դրամ՝ հուլիսի 21-ի համեմատ կրճատվելով 0,13 կետով: 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 527,63 դրամ՝ ավելանալով 6,41 կետով, իսկ 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 13,23 դրամ՝ ավելանալով 0,11 կետով: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը, հաղորդում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 22 июля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $5,3 млн по курсу 365,98 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 366 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 22 июля составил 366,33 драма, сократившись по сравнению с 21 июля на 0,13 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 527,63 драма, увеличившись на 6,41 пункта, а курс 1 российского рубля составил 13,23 драма, увеличившись на 0,11 п.п. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.