2011թ. հուլիսի 18-22-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 88,947,492 ԱՄՆ դոլար 366.01 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 89,530,594 ԱՄՆ դոլար 367.20 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 18,850,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 366.25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 2,050,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 366.78 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հուլիսի 11-17-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 26.3 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 45.0 մլն ԱՄՆ դոլար, հայտնում է Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

С 18 по 22 июля на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 88,947,492 долларов США по 366.01 драмов/1 доллар США и продано 89,530,594 долларов США по 367.20 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 18,850,000 долларов США по 366.25 драмов/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 2,050,000 долларов США по 366.78 драмов/1 доллар США.
С 11 по 17 июля объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 26.3 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 45 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.