Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Բրյուս Դոնահյուին: Ողջունելով հյուրերին կառավարությունում, վարչապետը նշել է, որ բարձր է գնահատում երկկողմ հարաբերություններում արձանագրվող հաջողությունները:
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել ՀՀ-ում անցկացվելիք մարդահամարին ԱՄՆ տեխնիկական օժանդակությանը, էներգետիկ ուսումնասիրությունների վերաբերյալ ստորագրված հուշագրին, Հազարամյակի մարտահրավերների կորպորացիայի կողմից իրականացվող ծրագրերի ընթացքին, Հայաստանում մի շարք ոլորտներում ընթացող բարեփոխումներին, այդ թվում` կոռուպցիոն դրսևորումների դեմ պայքարին ուղղված միջոցառումներին և արդյունքներին, հայտնում է կառավարության մամլո ծառայությունը:
Կողմերը խոսել են նաև սեպտեմբերի երրորդ տասնօրյակում անցկացվելիք հայ-ամերիկյան միջկառավարական տնտեսական հանձնաժողովի առաջիկա նիստի աշխատանքների վերաբերյալ, որի շրջանակներում քննարկվելու են երկկողմ տնտեսական կապերի զարգացմանն ու ամրապնդմանն ուղղված հարցեր:

26 Июль 2011 - 11:26 AMT
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял временного поверенного в делах США в Армении Брюса Донахью. Поприветствовав гостя, премьер отметил, что высоко оценивает зарегистрированные успехи в двусторонних отношениях.
Как сообщает пресс-служба правительства РА, собеседники обсудили вопросы, связанные с оказанием Соединенными Штатами технического содействия в проводимой в Армении переписи населения, меморандумом об энергетических исследованиях, процессом реализации программ корпорации «Вызовы тысячелетия», мероприятиями по борьбе с коррупцией.
Помимо этого собеседники коснулись заседания армяно-американской межправительственной комиссии по экономическим вопросам, которая пройдет в третьей декаде сентября, в ходе которого будут обсуждены вопросы развития и укрепления двусторонних экономических связей.