28 Հուլիս 2011 - 11:39 AMT
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 28-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել` նվիրված հանրապետության կապիտալ շինարարության եւ արտադրական ենթակառուցվածքների ոլորտներում կատարված աշխատանքներին եւ առաջիկա անելիքներին:
Զեկույցներով հանդես են եկել արտադրական ենթակառուցվածքների նախարար Կառլեն Պետրոսյանը, քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը եւ Ստեփանակերտի քաղաքապետ Վազգեն Միքայելյանը:
Նախագահը կարեւորել է այս ոլորտներում իրականացվող աշխատանքները` ընդգծելով դրանց պատշաճ եւ որակյալ կատարման անհրաժեշտությունը: Այդ համատեքստում Բակո Սահակյանը նշել է նաեւ տարբեր գերատեսչությունների եւ տեղական ինքնակառավարման մարմինների միջեւ աշխատանքների համակարգման նպատակահարմարությունը` այն համարելով ծրագրերի հաջող իրականացման նախապայմաններից մեկը:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

28 Июль 2011 - 11:39 AMT
28 июля президент республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание, посвященное работам, проводимым в сферах капитального строительства и производственных инфраструктур республики, и планам на будущее.
С докладами выступили министр производственных инфраструктур Карлен Петросян, министр градостроительства Карен Шахраманян и мэр Степанакерта Вазген Микаелян.
Президент отметил важность осуществляемых в этой сферах работ, подчеркнув необходимость их выполнения на должном уровне. В этом контексте Бако Саакян отметил целесообразность координации работ между различными ведомствами и органами местного самоуправления, посчитав это одним из предусловий успешной реализации программ.
В совещании приняли участие премьер-министр республики Арцах Ара Арутюнян, другие должностные лица, сообщает главное информационное управление аппарата президента республики Арцах.