Հայաստանի ու Լեհաստանի երկկողմ հարաբերություններում Լեհաստանի նախագահը մեծ հեռանկարներ է տեսնում բիզնեսի զարգացման ոլորտում: Ըստ Բրոնիսլավ Կոմորովսկու, դրան կնպաստի նաև հայ-լեհական գործարար համաժողովը, որի ընթացքում երկու երկրների գործարարները կնախանշեն համագործակցության կոնկրետ հեռանկարները:
Լեհաստանի նախագահը հրավիրել է հայ ձեռնարկատերերին աշխատել լեհական ֆոնդային բորսայում, ինչը լավ կապիտալ աղբյուր կարող է դառնալ հետագա ներդրումների համար, այդ թվում նաև Հայաստանի համար:
Բացի այդ, նա գոհունակությամբ նշել է, որ կենսաչափական անձնագրերեի տպագրման մրցույթը Հայաստանում շահել է «Արժեքավոր թղթերի արտադրության լեհական ֆաբրիկան»: «Վստահ եմ, որ դա լավ ազդանշան կլինի կողմերի համար գործարար կապերի զարգացման համար, իսկ Հայաստանի քաղաքացիները հաճույքով կօգտվեն Լեհաստանում արտադրված կենսաչափական անձնագրերից»,-հուլիսի 28-ին Երևանում հայտարարել է Բրոնիսլավ Կոմորովսկին Հայաստանի նախագահի հետ համատեղ մամլո ասուլիսում:

28 Июль 2011 - 12:20 AMT
В двусторонних отношениях между Арменией и Польшей глава последней видит большие перспективы развития в сфере бизнеса. По словам Бронислава Коморовского, этому будет способствовать и проведение армяно-польского бизнес-форума, в ходе которого предприниматели двух стран наметят конкретные перспективы сотрудничества.
Президент Польши пригласил армянских предпринимателей работать на польской фондовой бирже, которая является хорошим источником капитала для последующих инвестиций, в том числе и для Армении.
Помимо этого, он с удовлетворением отметил, что тендер на печатание биометрических паспортов, объявленный Арменией, выиграла «Польская фабрика по производству ценных бумаг». “Убежден, что это будет хорошим сигналом для сторон по развитию бизнес-связей, а граждане Армении будут с удовольствием пользоваться биометрическими паспортами, произведенными в Польше”, – подчеркнул он 28 июля в Ереване на совместной пресс-конференции с президентом Армении Сержем Саргсяном.