5 Օգոստոս 2011 - 08:31 AMT
Flickr լուսանկարների հոսթինգ ծառայություն առաջարկող կայքը հասել է 6 միլիարդ վերբեռնած նկար ցուցանիշի։ Այս մասին հայտնում է Flickr-ի պաշտոնական բլոգը։
Վերջին հինգ տարիների ընթացքում Flickr-ում վերբեռնված նկարների քանակն աճել է 20 %-ով։
Flickr-ը լուսանկարների և տեսանյութերի հոսթինգ ծառայություն առաջարկող և օնլայն համայնքների կայք է՝ ստեղծված Ludicorp-ի կողմից, որը հետագայում գնեց Yahoo!-ն։ Լինելով հանրաճանաչ ֆոտոհոսթինգ կայք՝ այն լայնորեն օգտագործվում է բլոգերների կողմից, որոնց նկարները embed կոդով տեղադրվում են իրենց բլոգերում և սոցիալական մեդիա կայքերում։ 2010-ի սեպտեմբերին Flickr-ում վերբեռնված նկարների քանակը 5 միլիարդ էր։ Flickr-ը ունի նաև պաշտոնական ծրագրեր սմարթֆոնների համար։

5 Август 2011 - 08:31 AMT
Сайт Flickr, предлагающий услуги хостинга фотографий, достиг показателя 6 миллиардов загруженных снимков. Об этом сообщил официальный блог Flickr. В течение последних пяти лет количество загруженных фотографий Flickr возросло на 20%.
Flickr – сайт, предлагающий услуги хостинга фотографий и видеоматериала, а также онлайн-общин, созданный Ludicorp, который впоследствии был куплен Yahoo! Будучи известным сайтом фотохостинга, он активно используется в блогах. Блогеры размещают embed–коды фотографий в блогах. В сентябре 2010 года количество загруженных фотографий в Flickr составило 5 миллиардов. Flickr также содержит официальные программы для смартфонов.