Օգոստոսի 10-ին Երիտասարդ առաջնորդների դպրոցի (ԵԱԴ) գրասենյակում ինտերնետ մարքեթինգի և կոնտենտի մասնագետ, ամերիկյան Huliq.com և eMaxHealth.com կայքերի հրատարակիչ-խմբագիր, Hareyan Publishing ընկերության տնօրեն Արմեն Հարեյանը հանդես կգա դասախոսությամբ՝ «Տեղեկատվական պատերազմներ և առաջխաղացում» թեմայով։
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկացրեց Արմեն Հարեյանը, դասախոսության ընթացքում նա կպատմի, թե ինչպես «ճամփորդել» ինտերնետում և ինչպես հասցնել ինֆորմացիան «ճամփորդատիրոջը», ինչպես գրել, որ որոնման արդյունքում դյուրին գտնվի ինֆորմացիան։ «Դասախոսության նպատակն է նաև օգնել բլոգերներին և օնլայն լրատվամիջոցներին ինտերնետը և սոցիալական ցանցերը 21-րդ դարի մարտահրավերներին դիմակայելու համար օգտագործելու հարցում»,- ասաց Արմեն Հարեյանը։
Դասախոսության կազմակերպիչն է ԵԱԴ Բլոգերների ակումբը։ Դասախոսությանը կարող են մասնակցել ինտերնետային լրատվությամբ հետաքրքրվողները և բոլոր ցանկացողները։
Մասնակցությունը հաստատելու համար անհրաժեշտ է լրացնել կից լինքի հարցաթերթիկը։
Արմեն Հարեյանը 2004 թ-ից աշխատել է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ինտերնետային տպագրության ասպարեզում: 2004թ. ստեղծել է eMaxHealth.com առողջապահական լրատվական կայքը: 2006թ. հիմնադրել է HULIQ.com լրատվական օրաթերթը: 2007թ. առ այսօր հանդիսանում է Hareyan Publishing ընկերության տնօրենը: Վերջին 3 տարիներին Արմեն Հարեյանն ուսումնասիրել է տեղեկատվական պատերազմների ժամանակագրությունը և առանձնահատկությունները՝ որպես օրինակ ունենալով հայ-ադրբեջանական հակամարտությույը:

10 августа в офисе Школы молодых лидеров специалист по интернет-маркетингу, издатель и редактор американских сайтов Huliq.com и eMaxHealth.com, директор компании Hareyan Publishing Армен Ареян выступит с лекцией на тему “Информационные войны и прогресс”.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net Армен Ареян заявил, что во время лекции он расскажет, как можно “путешествовать” в Интернете и доставить информацию адресату, как написать, чтобы в результате информацию можно было легко найти. “Цель лекции – помочь блогерам и онлайн-СМИ в вопросе противостояния соцсетей информационным вызовам 21 века”, – сказал Армен Ареян.
Организатор лекции – Клуб блогеров Школы молодых лидеров. На лекции могут присутствовать все желающие, а также интересующиеся интернет-информацией. Для заявки на участие необходимо заполнить анкету в ссылке.
Армен Ареян с 2004 года работает в области интернет-издания информационных технологий. В 2004 году создал сайт eMaxHealth.com. В 2006 году основал информационную газету HULIQ.com. С 2007 года и по сей день является директором компании Hareyan Publishing. В течение последних трех лет Ареян изучал летопись и свойства информационных войн, в частности, на примере армяно-азербайджанского информационного противостояния.