8 Օգոստոս 2011 - 13:34 AMT
Այսօր ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը հանդիպել է բջջային կապի և ինտերնետային կապի ծառայություններ մատուցող ընկերությունների և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ներկայացուցիչների հետ։
Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարության լրատվական ծառայությունը։
Նախարարը վերջիններիս հետ քննարկել է կապի ոլորտին առնչվող մի շարք հարցեր: Երկու կողմերը կարևորել են կապի ոլորտում նախարարություն-մասնավոր հատված համագործակցությունը և պատրաստակամություն հայտնել հաճախակի կազմակերպել նման հանդիպումներ:
Մանուկ Վարդանյանը ոլորտում առկա խնդիրների լուծման համար առաջարկել է ներկայացնել կոնկրետ տարբերակներ` քննարկումներն ավելի առարկայական դարձնելու նպատակով: Նախարարը դիմել է ներկաներին` նախարարությունում կապի ոլորտում կադրերը մասնագետներով համալրելու առաջարկությամբ:
Հանդիպման ընթացքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարին կից ստեղծել խորհրդակցական մարմին` կապի ոլորտի քաղաքականությունը մշակելու, ինչպես նաև առկա խնդիրները համատեղ լուծելու նպատակով:

8 Август 2011 - 13:34 AMT
8-го августа министр транспорта и связи РА Манук Варданян встретился с компаниями и представителями, занятыми в сфере информационных технологий. Об этом сообщает информационная служба Министерства транспорта и связи РА.
Министр обсудил с ними ряд вопросов в области связи. Обе стороны отметили важность сотрудничества между министерством и частным сектором, выразив готовность чаще организовывать подобные встречи.
Для решения проблем в данной области Манук Варданян предложил представить конкретные варианты для более предметного обсуждения задач сферы. Министр обратился к присутствующим с предложением пополнить кадры министерства специалистами в области связи.
В ходе встречи была достигнута договоренность о создании специального консультативного органа при Министерстве транспорта и связи РА с целью совместного решения проблем, существующих в данной области.