Օգոստոսի 8-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,5մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 367.10 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 367.50 դրամ:
Օգոստոսի 8-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 367.30 դրամ` օգոստոսի 6-ի համեմատ նվազելով 0.04 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 526.41 դրամ` ավելանալով 6.84 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 12.89 դրամ` նվազելով 0.11 կետով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

8 Август 2011 - 15:09 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 8-ого августа было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $1,500 млн по курсу 367,10 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 367,50 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 8 августа составил 367,30 драма, уменьшившись по сравнению с предыдущим днем на 0.04 пункта. В то же время курс 1 евро составил 526,41 драма, увеличившись на 6.84 пункта, а курс 1 российского рубля составил 12,89 драма, уменьшившись на 0.11 п.п. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.