9 Օգոստոս 2011 - 10:46 AMT
Amazon-ը գործարկել է Kindle Cloud Reader։ Այն Amazon-ի Kindle eBook reader ծրագրի վեբ տարբերակն է։ Այս մասին հաղորդում է TecChrunch-ը։ Cloud Reader-ը հնարավորություն է տալիս օգտագործողներին կարդալ գրքեր հենց ամպային ծառայությունից (cloud service) կամ ներբեռնել գրքեր օֆլայն ընթերցելու համար։ Սա շնորհիվ HTML 5 վեբ ստանդարտի:
Amazon-ը ասել է, որ ծրագիրն ապահովում է Chrome և Safari բրաուզերները, ինչը նշանակում է, որ Kindle Cloud Reader-ը գրված է PC-ների, Mac-երի, Linux համակարգիչների և անգամ Chromebook-ի համար։ Այն նաև աշխատում է iPad-ի համար, սակայն այն չի աշխատում iPhone-ի համար։
iPad տարբերակը լավն է, քանի որ այն ամբողջապես օպտիմալացված է iPad-ի համար։ Օգտագործողը կարող է հեշտությամբ տեղաշարժվել առաջ և ետ օնլայն խանութի և իր գրադարանի միջև։

Amazon задействовал программу Kindle Cloud Reader. Это веб-версия Kindle eBook от Amazon. Об этом сообщает TecChrunch. Cloud Reader дает возможность пользователю читать книги непосредственно из облачных услуг (cloud service) или загружать их для оффлайн чтения. Это возможно благодаря веб-стандарту HTML 5.
Amazon заявил, что программа обеспечивает браузеры Chrome и Safari, то есть, она составлена для PC, Mac, Linux и даже для Chromebook. Она также работает для iPad, однако для iPhone программа пока не работает.
Версия iPad примечательна тем, что она полностью приспособлена под iPad. Пользователь с легкостью может продвигаться вперед или назад по онлайн-магазину или библиотеке.