Ամերիաբանկ ՓԲԸ-ն զգալիորեն ընդլայնել է սպասարկվող քարտերի քանակը` հասցնելով այն 22,6 հազարի: Ինչպես հաղորդում է Բանկի մամլո ծառայությունը, 2011թ. հուլիսի 31-ի դրությամբ քարտերի քանակի աճը տարեսկզբի համեմատ կազմել է 58.6 տոկոս: Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ բանկն ակտիվ գործունեություն է ծավալել Բանկի վճարային քարտերի զարգացման և դրանցով կատարվող գործարքների բարելավման ու կատարելագործման ուղղությամբ: Նշվում է, որ քարտերի սպասարակումն առավել արդյունավետ և համակողմանի դարձնելու նպատակով Բանկը մեծ ներդրումներ է կատարում բանկոմատների ցանցի ակտիվ ընդլայնման ուղղությամբ: Ներկայումս Երևան քաղաքում տեղադրված են ArCa, VISA, VISA Electron և MasterCard վճարային քարտեր սպասարկող 59 բանկոմատ, Հայաստանի մարզերում` 15, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում`2: Հաղորդվում է նաև, որ այս տարվա հուլիսի 31-ի դրությամբ Ամերիաբանկի քարտերով կանխիկ գործարքների ընդհանուր ծավալը դրամային արտահայտությամբ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի նկատմամբ աճել է 59.9 տոկոսով, իսկ կատարված գործարքների քանակը գրեթե կրկնապատկվել է` աճելով 92.5 տոկոսով: Տարեսկզբից մինչև հուլիսի 31-ը Բանկի քարտերով իրականացված կանխիկ և անկանխիկ գործարքների ծավալը կազմում է ավելի քան 26 մլրդ ՀՀ դրամ, որի 25.4 տոկոսը կազմում են անկանխիկ գործարքները:
Բացի դրանից, Բանկն ակտիվ գործունեություն է ծավալում նաև առևտրի և սպասարկման կետերում POS տերմինալների տեղադրման ուղղությամբ: Հուլիսի 31-ի դրությամբ Բանկի POS տերմինալների թիվը կազմում է 474, որը տարեսկզբի նկատմամբ աճել է մոտ 146 տոկոսով:
Ամերիաբանկը հոգ տանելով նաև իր քարտապանների առավել հարմարավետ և արտոնյալ սպասարկման մասին, Բանկի քարտերի միջոցով զեղչեր տրամադրող առևտրի և սպասարկման կետերի թիվը հասցրել է շուրջ 200-ի, իսկ զեղչերի մեծությունը` մինչև 40 տոկոս:

ЗАО «Америабанк» увеличило число обслуживаемых платежных карт на 58,6% по сравнению с началом года. Как сообщает пресс-служба банка, на 31 июля 2011 года количество платежных карт достигло 22,6 тыс. В сообщении отмечается, что «Америабанк» развернул активную работу по развитию платежных карт банка и улучшению и усовершенствованию осуществляемых ими сделок. Отмечается, что банк осуществляет большие инвестиции в активное расширение системы банкоматов, и сейчас в Ереване действуют 59 банкоматов, обслуживающих платежные карты ArCa, VISA, VISA Electron и MasterCard, 15 в областях Армении и еще в два Нагорно-Карабахской республике (НКР). Также сообщается, что на 31 июля этого года общий объем наличных сделок с платежными картами «Америабанка» в денежном выражении по сравнению с аналогичным периодом прошлого года вырос на 59,9%, а количество совершенных сделок почти удвоилось – 92,5%. С начала года до 31 июля объем осуществленных платежными картами банка сделок составил более 26 млрд драмов, из которых 25,4% составляют безналичные расчеты.
Помимо этого, банк развернул активную деятельность по установке в точках торговли и обслуживания POS терминалов, и на 31 июля их число составило 474, что на 146% больше по сравнению с началом года.
«Америабанк» также заботится о более удобном и льготном обслуживании своих клиентов, и с помощью карт банка количество точек торговли и обслуживания, предоставляющих скидки, достигло более 200, а размер скидок до 40%.