11 Օգոստոս 2011 - 10:55 AMT
Սմարթֆոններ արտադրող թայվանական HTC ընկերությունը հայտնել է, որ 300 միլլիոն դոլարով պատրաստվում է գնել ամերիկյան ականջակալներ արտադրող ընկերության՝ Beats Electronics-ի արժեթղթերի 51 տոկոսը։ Այս մասին հաղորդում է Associated Press-ը։
HTC տեղեկացրել է, որ այսօր կնքել է համաձայնագիր Դոկտոր Դրեին պատկանող (Dr. Dre) Beats Electronics-ի հետ, ըստ որի վերջինս պետք է ապահովի «անթերի հնչեղություն HTC-ի օգտագործողներին»։
Բարձր որակի երաժշտության պրոդյուսեր Դոկտոր Դրեն Beats Electronics-ը հիմնել է 2006 թվականին։ Ընկերության ականջակալները 600 դոլար արժողություն ունեն։
Հավանաբար HTC ընկերությունը նպատակ ունի բարեփոխել իր ընկերության արտադրաքները, որպեսզի գրավի էլ ավելի բարձր դիրքեր սմարթֆոնների արտադրության համաշխարհային շուկայում։ HTC-ին հայտնի է իր Android սմարթֆոններով որպես հեռախոսներ արտադրող առաջատար ընկերություն։

Тайванская компания HTC, производящая смартфоны, заявила, что собирается за 300 миллионов долларов приобрести 51% акций американской компании “Beats Electronics”, производящей наушники. Об этом сообщает Associated Press.
HTC сообщила, что 11 августа подписан контракт с компанией “(Dr. Dre) Beats Electronics”, принадлежащей Доктору Дрэю, согласно которому компания должна обеспечить “безупречный звук для пользователей HTC”.
Музыкальный продюсер и рэпер Доктор Дрэ в 2006 году основал компанию “Beats Electronics”. Наушники, произведенные компанией, стоят порядка 600 долларов.
Скорее всего, компания HTC решила улучшить свою продукцию для завоевания более высоких позиций на мировом рынке смартфонов. Компания HTC известна, как мировой лидер по производству смартфонов Android.