Օգոստոսի 8-12-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 97,069,438 ԱՄՆ դոլար 367.26 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 93,961,508 ԱՄՆ դոլար 368.54 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 20,450,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 368.26 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,000,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 369.00 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Օգոստոսի 1-7-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 25.3 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 26.1 մլն ԱՄՆ դոլար:

12 Август 2011 - 14:08 AMT
На внутрибанковском рынке инвалюты Армении в период с 8 по 12 августа банки приобрели около $97,1 млн по средневзвешенному курсу 367,26 драма за $1 и продали более $93,9 млн по средневзвешенному курсу 368,54 драма за $1. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении. За тот же период на фондовой бирже NASDAQ OMX Армения совокупный объем сделок по долларам США составил около $20,5 млн по средневзвешенному курсу 368,26 драма за $1. В то же время на межбанковском рынке за отчетный период было осуществлено сделок по купле-продаже доллара на сумму $1 млн при средневзвешенном курсе 369 драмов за $1.
Помимо этого, с 1 по 7 августа объем драмовых кредитов, предоставленных армянскими банками, составил 25,3 млрд драмов, а долларовых – $26,1 млн.