16 Օգոստոս 2011 - 14:27 AMT
Վրաստանն ու Հայաստանը մտադիր են համագործակցել ներդրումների խրախուսման և պաշտպանության ոլորտում: Ինչպես հաղորդում է «Բիզնես Գրուզիան», այդ մասին համաձայնագիրը ստորագրվել է այսօր երկու երկրների ներկայացուցիչների կողմից:
Ինչպես պարզաբանում են Վրաստանի Էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարարությունում, այժմ, ստորագրված փաստաթղթի համաձայն, յուրաքանչյուր կողմը պարտավոր է խրախուսել և բարենպաստ պայմաններ ստեղծել իր տարածքում մյուս երկրի ներդրումների համար:
Եթե ցանկացած կողմի ներդրող կորուստներ կրի ռազմական, զինված հակամարտության, հեղաշրջման, դավադրության, տարերային աղետի, վթարի կամ այլ պատճառով, նրան այսպես կոչված «բարենպաստության» հատուկ ռեժիմ կտրամադրվի:

16 Август 2011 - 14:27 AMT
Грузия и Армения намерены сотрудничать в области поощрения и защиты инвестиций. Как передает "Бизнес Грузия", соглашение об этом было подписано представителями двух стран сегодня.
Как поясняют в грузинском министерстве экономики и устойчивого развития, теперь, согласно подписанному документу, каждая сторона обязана поощрять и создавать благоприятные условия для инвестиций другой стороны на своей территории.
В случае, если инвестор любой стороны будет терпеть убытки из-за военного, вооруженного конфликта, переворота, заговора, стихийного бедствия, аварии или по другим причинам, ему будет предоставлен специальный режим так называемого "благоприятствования".