19 Օգոստոս 2011 - 12:12 AMT
«ԱրմենՏել» ընկերության մամլո ծառայությունից տեղկացնում են, որ Էջմիածին քաղաքի ֆիքսված հեռախոսացանցի թվայնացման գործընթացն ավարտվել է:
Վերջին ամիսների ընթացքում քաղաքի ավտոմատ հեռախոսային կայաններում մոնտաժվել է մոտ 1000 բաժանորդային ունակություն: Վերջին անալոգ ԱՀԿ-երի հենց այս արդիականացումը թույլ տվեց Էջմիածնում թվայնացման մակարդակը հասցնել է 100%-ի:
«Այսօր, կատարելով ներդրումներ Հայաստանի լարային ցանցում, «ԱրմենՏել»-ն իրականացնում է հերթական քայլն ապահովելու պետությունը գերարագ կապի ենթակառուցվածքներով, որը հեռահաղորդակցության ծառայությունների ոլորտում նոր և ժամանակակից առաջարկների ներդրման խթան կհանդիսանա», – նշեց «ԱրմենՏել» գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն: Բացի Էջմիածին քաղաքի ֆիքսված հեռախոսացանցի թվայնացումից «ԱրմենՏել» ընկերությունն արդիականացրել է ավելի քան 3600 բաժանորդային գիծ` Նոր Հաճնում, Բաղրամյանում, Մրգաշատում և Նալբանդյանում: Ընդհանուր առմամբ, ամբողջ երկրում թվային հեռախոսակայաններին միացված են «ԱրմենՏել» -ի ֆիքսված ցանցի բաժանորդների 82%-ը:

19 Август 2011 - 12:12 AMT
«АрменТел» объявляет о завершении процесса оцифровки фиксированной телефонной сети города Эчмиадзин. В течение последних месяцев на автоматических телефонных станциях города было смонтировано около 1000 портов. Именно эта модернизация последних аналоговых АТС позволила довести уровень оцифровки Эчмиадзина до 100%.
«Инвестируя в проводную сеть Армении сегодня, компания «АрменТел» делает очередной шаг к обеспечению страны высокоскоростной инфраструктурой связи, которая станет залогом для новых и современных предложений в сфере телекоммуникационных услуг», – сказал генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко. Отметим также, что кроме оцифровки города Эчмиадзина компанией «АрменТел» модернизовано более 3600 абонентских линий в Нор Ачне, Баграмяне и в селах Мргашат и Налбандян. В общей сложности к цифровым станциям телефонной связи подключено 82% абонентов фиксированной связи компании «АрменТел» по всей Армении.