22 Օգոստոս 2011 - 08:30 AMT
«Lab 42» հետազոտություններ անցկացնող ընկերությունը կազմել է մի գծապատկեր, որը պատկերում է Twitter օգտագործող 500 հոգու շրջանակներում անցկացված հարցման արդյունքները։ Այս մասին հաղորդում է Mashable-ը։
Ըստ գծապատկերի, օգտագործողների 37%-ը օրական մի քանի անգամ այցելում է Twitter, 33%-ը այցելում է ամեն օր, 19%-ը շաբաթվա մեջ մի քանի անգամ, 5%-ը ամիսական մի քանի անգամ, իսկ 6%-ը հազվադեպ կամ երբեք։
Գծապատկերը ցույց է տալիս նաև, որ օգտագործողների 64%-ը Twitter են այցելում վեբ տարբերակով՝ Twitter.com-ով, 16%-ը բջջային ծրագրով, իսկ միայն 10%-ը Twitter-ի հարթակի հիման վրա կառուցված այլ ծրագրերով, ինչպիսին Tweetdeck-ն է։
Հարցված 500 օգտագործողներ ասել են նաև՝ որքան հաճախ են գրառումներ թողնում։ 500 օգտագործողների 42%-ն ասել է, որ օրական մի քանի անգամ է գրառումներ կատարում (թվիթում), 23%-ը՝ ամեն օր, իսկ 17%-ը շաբաթական մի քանի անգամ, 9%-ը մի քանի անգամ ամսվա մեջ, իսկ մնացած 9%-ը հազվադեպ կամ ընդհանրապես չի «թվիթում»։
Եվ վերջապես ինչու՞ են այս բոլոր օգտագործողները գրանցվել Twitter-ում։ 33%-ը պատասխանել է, որ գրանցվել է ընկերների խորհրդով, 30%-ը հասկանալու համար, թե, ի վերջո, ինչ է Twitter, 17%-ը ասել է, որ ասելիք շատ ունի, այդ իսկ պատճառով էլ «թվիթում» է։ 15%-ը պատասխանել է, որ Twitter-ի միջոցով հետևում է հայտնիներին և վերջապես ընդամենը 5%-ի համար այն պարզապես դասարանային կամ ուսանողական առաջադրանք է:

Компания Lab 42, проводящая исследования в этой сфере, составила схему в рамках проведенного опроса 500 пользователей Twitter, сообщает Mashable.
Из схемы видно, что 37% пользователей посещают Twitter по нескольку раз в день, 33% – ежедневно, 19% – раз в неделю, 5% – несколько раз в месяц и 6% – изредка или никогда.
Диаграмма также показывает, что 64% пользователей посещают веб-версию Twitter.com, 16% пользуются мобильной версией, и только 10% посещают Twitter при помощи других программ, созданных на платформе Twitter, например, Tweetdeck.
Опрошенные 500 пользователей также рассказали, как часто они оставляют записи (twit). 42% из 500 пользователей сказали, что делают записи (twit) несколько раз в день, 23% – что ежедневно, 17% – несколько раз в неделю, 9% – несколько раз в месяц, а остальные 9% – или изредка или вообще не делают twit.
И, в конце концов, зачем все эти пользователи зарегистрировались в Twitter? 33% ответили, что зарегистрировались по совету друзей, 30% – чтобы понять, что же все-таки такое Twitter, 17% заявили, что им есть, что сказать, 15% ответили, что с помощью Twitter они следят за жизнью известных людей и, наконец, для 5% это учебное или студенческое задание.