Օգոստոսի 23-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,95 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 368 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 368 դրամ:
Օգոստոսի 23-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 367.22 դրամ` օգոստոսի 22-ի համեմատ ավելանալով 0.20 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 530.41 դրամ` ավելանալով 1.46 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 12.70 դրամ` ավելանալով 0.12 կետով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 23 августа было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,95 млн по курсу 368 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 368 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 23 августа составил 367,22 драма, увеличившись по сравнению с 22 августа на 0,20 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 530,41 драма, увеличившись на 1,46 пункта, а курс 1 российского рубля составил 12,70 драма, увеличившись на 0,12 п.п. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.