Հայաստանում ամեն տարի արտադրվում է շուրջ 420-450 հազար ոչխար, որոնց մեծ մասն արտահանվում է: Այդ մասին օգոստոսի 24-ին Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի գյուղատնտեսության նախարարի առաջին տեղակալ Գրիշա Բաղյանը: «Ներկրումն առկա է և շարունակվում է, իրացման հիմնական շուկան Իրանն է»,- ասել է նա:
Իրանից բացի հայկական ոչխարներն արտահանվել են նաև Սիրիա, սակայն այնտեղ ստեղծված անկայուն իրավիճակի պատճառով ներկրումն այդ երկիր դադարեցվել է: «Հայաստանը պետք է հպարտանա նրանով, որ կարող է ներկրել իր արտադրանքն այլ երկրներ»,- ասել է նա:

В Армении ежегодно производится порядка 420-450 тыс. овец, большая часть которых импортируется. Об этом 24 августа на пресс-конференции в Ереване сообщил первый заместитель министра сельского хозяйства Армении Гриша Багян. «Импорт есть и продолжается, а основным рынком сбыта является Иран», – сказал он.
Помимо Ирана, по словам замминистра, армянские овцы импортировались и в Сирию, однако из-за сложившейся нестабильной политической ситуации, импорт в эту страну прекращен. «Армения должна гордиться тем, что может импортировать свою продукцию в другие страны», – добавил он.